4 strihy pánskych košieľ. Ktorý je ten váš?


Strihy pánskych košieľ: super slim, slim fit, modern fit, comfort fit

Pánska košeľa má za sebou dlhú históriu a strih bol dlhý čas len jeden - klasický. Iba pár rokov dozadu ste neriešili, aký strih si vybrať. Pánske košele boli ušité rovnako.

Vyštíhlené strihy však zmenili pánsku eleganciu, a aj výber košele. Slová ako comfort, modern fit, slim a super slim sú dnes súčasťou slovníka každého moderného muža.

Strihy pánskych košieľ: comfort fit, modern fit, body fit a super slim

Pohodlné COMFORT FIT košele sú nesmrteľné

Nie každý muž má rád zúžené, slim košele. Zato pohodlný rovný strih mu úplne vyhovuje.

Táto košeľa síce nedá vyniknúť vašej postave, ale je univerzálna. Dobre sadne pánom s plnoštíhlou postavou s dobrým pocitom zo seba a svojej košele je najlepšou voľbou.

Strih košele comfort / komfort fitKomfortný strih je po stranách rovný alebo len veľmi mierne zúžený. Ak máte väčšie bruško a široký driek, tento strih je určený pre vás.

Pánske košele Eterna, Olymp a Marvelis označujú tento strih ako Comfort Fit či Komfort Fit.

COMFORT FIT KOŠELE V ESHOPE >

MODERN FIT košele vás jemne zoštíhlia

Buďte si istí, že elegantný, klasický strih košieľ nikdy nezmizne. Len sa časom mení. Vyštíhlené (slim) košele sú štandardom posledných rokov.

Áno, dnes platí: klasické = slim = elegantné. Ak ich v obchode s pánskym oblečením nenájdete, ocitli ste sa na mieste, kde moderné pánske trendy neuznávajú.

Strih košele slim fit pre Olymp a modern fit pre EternaSlim košele sú u pánov veľmi obľúbené, lebo zvýrazňujú štíhlu postavu. V drieku sú zúžené, aby vašu siluetu urobili opticky štíhlou. Ak máte normálnu alebo mierne zavalitú postavu, vyberte si tento strih košieľ.

Košele Olymp, Marvelis a Eterna pomenovali slim strih ako Modern Fit.

MODERN FIT KOŠELE V ESHOPE >

Dobrej postave svedčí SLIM FIT košeľa

Úzke slim fit košele sú v obvodových mierach výrazne zoštíhlené; v oblasti hrude a pása sú aj o 10 cm užšie ako comfort fit strih.

Strih košele body fit (Olymp, Marvelis) a slim fit (Eterna)Muži so štíhlou postavou v nich vyzerajú veľmi športovo a sexi. Tieto košele totiž zámerne vykresľujú obrys mužskej postavy úplne zreteľne.

Zoštíhlené košele Olymp a Marvelis sú označené ako Level Five alebo Body Fit. Značka košieľ Eterna ich označuje ako Slim Fit.

SLIM FIT KOŠELE V ESHOPE >

Tip z našich obchodov
Niektorí plnoštíhli páni tiež radi volia slim fit košele. Na krátke nosenie je to dobrá estetická voľba, ale ak budú košeľu nosiť dlhší čas, odporúčame im radšej o číslo väčšiu veľkosť slim fit košele alebo strih modern fit - je to kompromis, ktorý neskôr ocenia.

Veľmi štíhli muži nosia SUPER SLIM košele

Tento strih košieľ nosia len absolútne štíhli muži s atletickou postavou. V porovnaní s body fit strihom sú v obvode pása o šesť centimetrov užšie. Nemecká značka Olymp preto vytvorila špeciálnu líniu extra zoštíhlených košieľ No. Six. Super slim pánska košeľa pre veľmi chudých mužov

Super slim košele sú silne zoštíhlené tak, aby obopli aj veľmi chudých pánov. Bez záhybov a s perfektným vypasovaním. Sú ideálne pre (mladých) mužov, ktorí v páse nemajú nadbytočné kilá.

Extra zoštíhlené košele označujú výrobcovia košieľ Olymp, Marvelis ako aj Eterna ako Super Slim Fit.

SUPER SLIM KOŠELE V ESHOPE >

Odporúčanie na záver

Vždy keď si vyberáte košeľu, najskôr si predstavte, aký dlhý čas a v akých situáciách v nej budete oblečený. V košeli často trávime dlhé hodiny, a preto nie strih, ale pohodlie je pri pánskych košeliach prvoradé. Po prečítaní tohto článku by ste mali vedieť, či ste comfort či modern fit, alebo vám sadne slim fit či super slim košeľa.

Prihláste sa k odberu našich noviniek