Zistite, kde naozaj ušili vašu košeľu


Nájsť miesto výroby košele

V záplave lacného čínskeho oblečenia ťažko uveriť, že košeľa s visačkou "Made in Slovakia" bola naozaj vyrobená na Slovensku. Uveriť alebo si to radšej preveriť? Podľa čoho zistíte, kde bola košeľa ušitá? Je to jednoduché.

3 kroky ako overiť (nielen) košeľu

1. Na štítku košele nájdite značku Made in Green (Bez tohto symbolu sa košeľa nedá vystopovať.).

Symbol na košeli - Oeko-Tex Made in Green2. Zadajte internetovú adresu: www.madeingreen.com

3. Do políčka "Enter your product ID" vložte produktové číslo košele (číslo čiarového kódu).

policko product idBingo! Pred vami sa otvorí celá cesta vašej košele k vám. Ukážu sa vám všetky továrne, ktoré sa na výrobe košele podieľali. Či už utkali látku, nafarbili ju alebo vyrobili gombík. Uvidíte aj všetky detaily o týchto továrňach.

Výroba košelí Eterna

Ako je to možné?

Najlepší výrobcovia oblečenia sa spolu s organizáciou OEKO-TEX dohodli, že každý svoj výrobok registrujú. Vznikla tak značka Made in Green, vďaka ktorej uvidíte, akú dlhú cestu podnikla vaša košeľa či iné oblečenie k vám.

Dozviete sa tak aj to, že jedny z najkvalitnejších košieľ na svete sa šijú práve na Slovensku. V Bánovciach nad Bebravou vznikajú košele Eterna vďaka nemeckému know-how a šikovným slovenským rukám.

Pánske košele Eterna - vyrobené na Slovensku

Cesta mojej košele sa nezobrazuje

V rukách máte najnovšiu košeľu, ktorá odišla z výroby len nedávno. Nemôžete ju nájsť, lebo výrobcovia ešte nestihli aktualizovať údaje v databáze s košeľami. Ak to však skúsite o dva týždne (tie garantuje napr. značka košieľ Eterna), tak sa vám to podarí.

Made in Green - značka pre 100%-né oblečenie

Označenie Made in Green získa len kvalitné oblečenie, ktoré spĺňa prísne kritériá:

  • Zdraviu neškodné oblečenie Musí byť bezpečné pre zdravie na 100% a využité chemikálie musia byť ekologické. Použité materiály prejdú testami v certifikovaných laboratóriách.

 

 

  • Ekologicky vyrobené oblečenieToto oblečenie vyrábajú len továrne, ktoré chránia životné prostredie a dodržujú ekologické normy (aj ISO 14001).

 

 

  • Vhodné pracovné prostredieVýrobca sa musí zaručiť - a pravidelne sa kvôli tomu podrobuje kontrole, že jeho zamestnanci pracujú v dobrých pracovných podmienkach (musí dodržať dohody OSN a Medzinárodnej organizácie práce).

 

Ak chcete vedieť viac o kvalitnom oblečení, pozrite si tieto stránky:
Stránka organizácie OEKO-TEX: www.oeko-tex.com
Stránka, na ktorej nájdete podľa čísla "dobré košele" Eterna: www.good-shirt.eu

 

Prihláste sa k odberu našich noviniek