RECENZIA: Džínsy pre každého cyklistu?

  • Úvod
  • RECENZIA: Džínsy pre každého cyklistu?

Hodnotenie cyklistických nohavíc Alberto Bike, ktoré idete čítať, je prekladom recenzie z magazínu ElektroBIKE:

Pánske džínsy pre cyklistov by vám mali dať voľnosť v pohybe, mali by sa dať nosiť celý deň a pritom sedieť ako uliate. Módna značka Alberto prišla na svet práve s takýmito nohavicami - vyrobenými v Nemecku (Made in Germany).

Cyklistické pánske nohavice - džínsy Alberto Bike

Normálne pánske džínsy sa pri pedálovaní na kolenách zadrhávajú, tlačia na bruchu, v rozkroku sa zvyknú zacviknúť alebo v nich zle na bicykli vyzeráte. Jednoducho, štandardné pánske džínsy sú na bicyklovanie nevhodné a veľa špeciálnych džínsových nohavíc stroskotá na nedostatku funkčných prvkov a štýlu.

Cyklistické nohavice od nemeckého výrobcu Alberto sú skutočnou novinkou. Vďaka rozumne zvoleným prvkom sú to pravé džínsy pre milovníka bicyklov, a pritom nepôsobia chladne, technicky, a ani vás nenapadne pochybovať o ich štýle.

Vyzerať dobre a cítiť sa pohodlne

Horný okraj zadných vreciek je lemovaný decentnými reflexnými pásikmi. Tie žiaria mimoriadne jasno a sú kedykoľvek dobre viditeľné. Dizajnový kožený štítok, ktorý zobrazuje bicykel, dáva celému svetu vedieť, že vy, nositeľ cyklistických nohavíc, milujete bicyklovanie.

Cyklistické pánske nohavice dlhé - džínsy Alberto Bike

Vnútorný pás, na ktorom je zreteľné "Alberto Bike", robí cyklistické nohavice elastické, a tak sa cítite pri sedení pohodlne a pri pohybe maximálne uvoľnene.

Džínsy vyzbrojené funkčnými prvkami

Či vyťahujete bicykel každý deň alebo ste len sviatočný cyklista, tieto pánske cyklo nohavice vám poslúžia rovnako dobre vďaka vode odolnej a špinu odpudzujúcej vrstve Ecorepel.

Šikovné: Keď džínsy na spodnej manžete prevrátite, aby ste ich chránili pred zamastnením od reťaze a zamotaním do prevodov, objavia sa ďalšie reflexné prvky: na ľavej nohavici je podpis značky Alberto a na pravej logo bicykla.

Dlhé cyklistické nohavice - pánske džínsy Alberto Bike

Praktický test: zamilovaní do detailov a pohodlia

Na týchto pánskych cyklo nohaviaciach sme si zamilovali detaily. Elastický nohavicový pás je potiahnutý priľnavou silikónovou vrstvou, vďaka čomu nohavice nepadajú a košeľa a tričko sa nevyhrnú spod pásu.

Na leme nohavíc, ktorý sa vinie dookola, je zobrazený pelotón veľkých cyklistických pretekov. Vrecko na mince v pravom prednom vrecku je lemované reflexným pásikom.

Redakcia magazínu ElektroBIKE mohla testovať cyklistické nohavice už v júni 2015 a vyniesla verdikt:

"Alberto Bike, džínsy pre cyklistov, sú mimoriadne pohodlné a ľahko sa prispôsobia každému pohybu. Sedeli nám úplne skvelo bez toho, aby nám padali. Zips sa veľmi ľahko zapína a je vyhotovený v prvotriednej kvalite. Impregnácia chráni látku pred malými nečistotami. Tieto cyklo džínsy však nemôžu, a ani nechcú byť špecialnými nohavicami do dažďa."

Dlhé pánske cyklistické nohavice Alberto Bike sú džínsy so skrytými vlohami. Príďte ich objaviť do našich predajní v Žiline a Poprade.

Prihláste sa k odberu našich noviniek