Zabudnite na úzke letné nohavice. Vrátili sa 70. roky

  • Úvod
  • Zabudnite na úzke letné nohavice. Vrátili sa 70. roky

Rok 2016 prináša nohavicovú revolúciu. Po rokoch, keď najmodernejšie boli skinny džínsy, prišli na rad štýlové dámske nohavice, ktoré koketujú so 70-tymi rokmi. Zmenili sa strihy a aj farby. Nastala éra bohémskej módy.

Ako jej protipól sa do módy dostali aj cargo nohavice a letné nohavice v prírodných, vojenských farbách.

Tipy na letné dámske nohavice na rok 2018
V tomto článku sa od prestížneho výrobcu dámskych nohavíc Zerres dozviete:

Pozrite si, ako pekne vyzerajú nové letné nohavice:

Trendy pre najmodernejšie dámske nohavice

Nohavicová móda oprášila 70. roky. Pôvab hippie rokov dáva letným dámskym nohaviciam slobodu a ľahkosť. Všimnite si nové strihy nohavíc: sú rozšírené, majú čižmový strih (bootcut). Najmodernejšie letné nohavice sú kuloty - voľné nohavice, ktoré sú tak široké, že vyzerajú ako sukňa.

Duch rokov 70-tych prináša tento rok do módy bezstarostnú radosť.

Letné nohavice - 7/8 a rozšírené v "bootcut" strihu

Veľký návrat 70. rokov zdôrazňujú najmä prírodný Tencel, žakárové textílie s etno vzormi a kvetinovou potlačou. Tradičné džínsy nevyjdú nikdy z módy a môžete sa na ne spoľahnúť aj tento rok.

Letné dámske nohavice, široké - žakár

Lajtmotívom kolekcie jar/leto 2016 je nedbalosť, voľnosť a hravosť. Dámske nohavice s voľným, teplákovým výzorom a cargo nohavice (tzv. "kapsáče") sa preto hlásia o slovo. Veľmi módne je safari prechádzajúce do military štýlu. Kaki nohavice miešajúce sa so zlatými farbami sú veľmi moderné.

Cargo dámske nohavice, tzv. "kapsáče"

Pásiky, ktoré sú tento rok rôzne široké a farebné, ale aj klasické námornícke prúžky sú pre leto v roku 2016 veľmi príťažlivé. Štipka dobrej nálady a veľkého sveta - to sú moderné letné nohavice v prímorskom štýle.

Pásikavé letné nohavice s modrými prúžkami

Letné farby dámskych nohavíc

Moderné farby nohavíc tohto leta sú kaki a prírodné odtiene. Tmavá olivová, vojenská zelená, metalická hnedá, sivohnedá a šedobiela - farby, ktoré budú na vás vyzerať akoby ste prišli z exotickej dovolenky a zároveň budia dojem ženskej uniformy. Obzvlášť zaujímavá a nová je zelená mätová, ktorú nájdete na modernej potlači letných nohavíc Zerres.

Dámske nohavice s military potlačou, letné

Popri prírodných farbách sú v moderných kolekciách nohavíc nenahraditeľné odtiene modrej. Dámske džínsy sa nosia každé leto a nezaobídu sa bez tmavej modrej, vydratej či bielenej modrej. Nebeská a námornícka modrá sú farbami pre štýlové nohavice tohto leta.

Modré letné džínsy dámske, bootcut strih

Horúce leto schladí akákoľvek kombinácia s bielou. Biela je najsviežejšia farba a v lete veľmi elegantná. Moderná sivobiela, slonovinová či snehobiela ukazujú, že aj biela je pestrá.

Biele dámske nohavice letné Modré dámske trištvrťové džínsy a biele letné 3/4 nohavice Biele letné 7/8 nohavice dámske

Marhuľové, slnečné žlté, mango a sýte oranžové letné nohavice na vás naplno zažiaria. Do vášho šatníka prinesú svieži vánok a ovocnú radosť z leta.

POZRIEŤ V ESHOPE >

O niečo pokojnejšie a zmrzlinovejšie pôsobia v kolekcii jar-leto 2016 pastelové farby: citrónová žltá, ružová, fialová, pistáciová zelená či svieža mätová.

Farebné dámske nohavice, letná kolekcia (oranžové, fialové, mango, žlté)

Potlač na letných nohaviciach

Táto sezóna ukazuje, že dámske nohavice s potlačou majú veľký talent zaujať v každej situácii. Kvetinová potlač, etnické vzory a kašmírový povrch vás privedú na vrchol tohtoročnej módy.

Kvetinové nohavice, trištvrťové dámske džínsy

Letná móda privieva aj prímorské témy. Z oblasti Stredomoria sa k nám dostávajú retiazkové potlače.

Dámske džínsy s potlačou, letné

Pásiky rôznej šírky a rôznofarebné vyhotovenie nohavíc vás tiež priblížia k moru. Leto je najlepší čas na iskrivú prímorskú módu.

Kockované, pásikavé dámske nohavice, krátke

Belasé rozšírené letné nohavice, trištvrťové dámske

Moderné letné štýly nohavíc pre dámy

Strihy nohavíc sa po rokoch výrazne zmenili. Absolútne moderné sú čižmové strihy a kuloty! Po rokoch, keď boli v móde vyštíhlené (skinny) džínsy, sú teraz v kurze rozšírené nohavice. Ako celok pôsobia decentne, od kolien nahor priliehajú, nadol sú voľné.

Dámske modré džínsy, šortky a čižmový strih bootcut

Módne sú medené kovové detaily, ktoré dopĺňajú kožené doplnky v odtieňoch hnedej. Tie spolu s etno a kvetinovými vzormi jemne ale veľmi pôsobivo zvýrazňujú štýl 70. rokov.

Letné nohavice s potlačou kvety, krátke a trištvrťové

Boho módu "zneškodňujú" moderné cargo nohavice v rôznych prevedeniach: na leto obľúbené 7/8 a trištvrťové nohavice, ktoré sú raz skinny s funkčnými vreckami, inokedy sú voľné s veľkými vreckami. Absolútne voľný strih, mierne chlapčenské ("boyfriend") a joggingové (teplákové) dámske nohavice sú aktuálnym štýlom tohto leta.

Jogingové dámske a zelené boyfriend nohavice zelené

Nadčasové, elegantné nohavice

Nie všetky moderné trendy sa páčia každej žene. Zerres má preto vždy v ponuke 5-vreckové, elegantné dámske nohavice, ktoré sú základom každého dámskeho šatníka.

Rovný strih nohavíc, normálny pás Normálny strih, rovné dámske nohavice Slim dámske nohavice s vyvýšeným pásom

Strihy nohavíc pre každú ženu

Móda by bola zbytočná, keby letné nohavice nemali jedno: dokonalý strih. Každá žena je úplne iná. Nemecká značka Zerres preto šije dámske nohavice v 11 rôznych strihoch. Leto si tak môžete užívať v dokonalých letných nohaviciach, a nie trápiť sa, že nemáte dokonalú postavu.

Normálny strih dámskych nohavíc, pohodlné boky Pohodlný strih dámskych nohavíc, rozšírené boky

 

Najnovšie letné nohavice nájdete v našich predajniach alebo si ich pozrite v našom eshope.

POZRIEŤ V ESHOPE >

Foto: ZERRES

Prihláste sa k odberu našich noviniek