Ktoré strihy pánskych košieľ sú pre vás? PREHĽAD


Košele comfort / komfort, modern fit a slim fit

Pánska košeľa má za sebou dlhú históriu a strih bol dlhý čas len jeden - klasický. Iba pár rokov dozadu ste neriešili, aký strih si vybrať. Pánske košele boli ušité rovnako.

Vyštíhlené strihy však zmenili pánsku eleganciu, a aj výber košele. Slová ako comfort, modern fit, slim a slim fit sú dnes súčasťou slovníka každého moderného muža.

Strihy pánskych košieľ: comfort fit, slim fit a body fit

Pohodlné košele sú nesmrteľné

Nie každý muž má rád zúžené, slim košele. Zato pohodlný rovný strih mu úplne vyhovuje.

Táto košeľa síce nedá vyniknúť vašej postave, ale je univerzálna. Dobre sadne pánom s plnoštíhlou postavou s dobrým pocitom zo seba a svojej košele je najlepšou voľbou.

Strih košele comfort / komfort fitKomfortný strih je po stranách rovný alebo len veľmi mierne zúžený. Ak máte väčšie bruško a široký driek, tento strih je určený pre vás.

Pánske košele Eterna, Olymp a Marvelis označujú tento strih ako Comfort Fit či Komfort Fit.

Slim košele zoštíhlia vašu siluetu

Buďte si istí, že elegantný, klasický strih košieľ nikdy nezmizne. Len sa časom mení. Vyštíhlené (slim) košele sú štandardom posledných rokov.

Áno, dnes platí: klasické = slim = elegantné. Ak ich v obchode s pánskym oblečením nenájdete, ocitli ste sa na mieste, kde moderné pánske trendy neuznávajú.

Strih košele slim fit pre Olymp a modern fit pre EternaSlim košele sú u pánov veľmi obľúbené, lebo zvýrazňujú štíhlu postavu. V drieku sú zúžené, aby vašu siluetu urobili opticky štíhlou. Ak ste štíhly, máte normálnu alebo mierne zavalitú postavu, vyberte si tento strih košieľ.

Košele Olymp, Marvelis a Eterna pomenovali slim strih ako Modern Fit.

Super postave svedčí super slim košeľa

Extra úzke košele sú v obvodových mierach výrazne zoštíhlené; v oblasti hrude a pása sú aj o 10 cm užšie ako comfort fit strih.

Strih košele body fit (Olymp, Marvelis) a slim fit (Eterna)Muži so štíhlou postavou v nich vyzerajú veľmi športovo a sexi. Tieto košele totiž zámerne vykresľujú obrys mužskej postavy úplne zreteľne.

Super vyštíhlené košele Olymp a Marvelis sú označené ako Level Five body Fit. Značka košieľ Eterna ich označuje ako Slim Fit.

Tip z našich obchodov
Niektorí plnoštíhli páni tiež radi volia slim fit košele. Na krátke nosenie je to dobrá estetická voľba, ale ak budú košeľu nosiť dlhší čas, odporúčame im radšej o číslo väčšiu veľkosť slim fit košele alebo strih modern fit - je to kompromis, ktorý neskôr ocenia.

Odporúčanie na záver

Vždy keď si vyberáte košeľu, najskôr si predstavte, aký dlhý čas a v akých situáciách v nej budete oblečený. V košeli často trávime dlhé hodiny, a preto nie strih, ale pohodlie je pri pánskych košeliach prvoradé. Po prečítaní tohto článku by ste mali vedieť, či ste comfort či modern fit, alebo vám sadne slim fit košeľa.

Prihláste sa k odberu našich noviniek!